Пітчер Motta Tulip
Пітчер чи молочник один із основних інструментів бариста. Існує безліч різновидів пітчерів для різних завдань.
Дві основні навички бариста з пітчером – це збивання молока для молочних напоїв та вміння латте арта (малювання молочною піною малюнків на каві)
Щоб збити якісно молоко, потрібно враховувати багато нюансів, а зробити гарний латте арт – справжнє мистецтво. Щоб робити це комфортно і легко варто використовувати якісний та зручний пітчер.
Існують сотні брендів, які наголошують на випуску пітчерів. Всі вони різні за кольором, формою об'єму, формою носика. Є бюджетні та не дуже, з тефлоном і без. Один із найпопулярніших брендів пітчерів є Barista space. Один з найпопулярніших і найвідоміших молочників. Пітчер має правильну форму та якісно зроблений.
Як вибрати пітчер для молока?
Головне, на що варто звернути увагу при виборі молочника
- Форма
- Розмір
- Матеріал та обробка поверхні
- Форма носика
- Ручка
Форма та розмір пітчера Motta Tulip
Найпоширеніший розмір пітчера 300 – 350 мл, це основний робочий інструмент. На другому місці за популярністю 500 – 600 мл. Добре, якщо у Вас буде обидва розміри, ви зможете використовувати їх залежно від завдань та завантаженості. Також часто можна зустріти пітчер 250 мл, для маленьких напоїв. Бувають пітчера і більших розмірів від літра і більше, їх найчастіше використовують замість глека для молока, тому що збити молоко такого обсягу не зручно.
Для комфортного збивання молока заповніть його приблизно на 1/3 об'єму. Решту місця залиште для піни. Дуже важлива форма носика пітчера. Досвідчений барист може зробити малюнок, практично, з будь-якою формою. Але найчастіше використовую класичний гострий носик, щоб допомогти його легко малювати базові квіточки і серця. Для складніших малюнків вже потрібно підбирати форму під ваші потреби.
Матеріал та обробка поверхні пітчера Motta Tulip
Найпоширеніший матеріал для пітчера – нержавіюча сталь. Він довговічний, безпечний та доступний за ціною. Форма пітчера має бути трохи конічна. Метою процесу спінювання молока є уловлювання та блокування більшої частини тепла, що виділяється парою, а також сприяння поглинанню повітря. Немаловажний фактор і вага пітчера, занадто тонкі стінки швидко втрачатимуть температуру і обпалювати руки, але і сильно товстий і важкий пітчер буде не дуже зручний. Молоко збивається при температурі 70°C і пітчер може досить сильно нагріватися. Тому завжди звертайте увагу на форму ручки та як добре вона закріплена.