Приготування кави в джезві на піску
Приготувати наполягання кави по-східному досить просто, і для цього зовсім не потрібно мати спеціально обладнання, яке коштує пристойні гроші. Досить мати базовий набір аксесуарів
Все, що нам потрібне:
- Кварцовий пісок для приготування кави в жаровні він ідеально підходить для цього. Та й у спеціальних наборах разом із жаровнею поставляється саме кварцовий пісок. Чому? Оскільки кварцовий пісок чудовий теплопровідник і не дає сторонніх запахів при нагріванні.
- Посуд, в який ми будемо насипати пісок. Ідеально підійдуть спеціальні мідні жаровні, вони відмінно розподіляють тепло та каву приготувати в них простіше. Але можна використовувати інші ємності, навіть звичайну глибоку сковороду. (Звичайно спеціалізовані електрожаровні найпростіший варіант, але вони коштують дорожче)
- Сама джезва, тут також оптимальний варіант мідна джезва, бажано об'ємом 80-200 мл. Але можна використовувати інші матеріали
- Спеції. Наприклад шафран, так як у класичному варіанті така кава готується або з шафраном, або з кардамоном, а можна додати обидві ці спеції. Якщо ж ви хочете чистий напій, то можна не використовувати спеції.
- Кава, вона має бути дуже дрібного помелу. Ступінь обсмажування тут не дуже важлива, обирайтее під власний смак.
Процес приготування кави в турці на піску
- Пісок для кави насипаємо в жаровню і ставимо на плиту (електричну, але все це підходить і для газової плити, і для склокерамічної)
- Пісок нагрівається. Причому робить це досить швидко, при цьому найкраще кілька разів його перемішати для кращого прогріву. Після того як пісок добре прогрівся і став практично розпеченим, зариваємо в нього турку, в яку засипали змелену каву (з розрахунком 1 грам кави на 10 мл води), спеції та цукор за бажанням. залили водою та розмішали.
- Нам треба добре закопати турку, так як турка повинна бути в піску якнайбільше (ось для чого краще брати ємність саме з високими бортами), причому дно турки має також знаходитися на шару піску, а не на дні жаровні.
- При низьких бортах можна підгребти пісок безпосередньо до турки.
- Туркою возити по піску в процесі варіння не обов'язково. Поставили, і нехай стоїть, ну можна тільки пісок періодично до неї підгортати, щоби просто так не стояти над нею.
- Коли процес іде до фінального завершення. Вчиняємо так само, якби просто варили каву в турці на плиті, коли пінка поповзла вгору, вийняли турку з піску і відставили.
- Тепер кілька разів стукаємо дном турки по рівній твердій поверхні, кілька кругових рухів і наливаємо в чашку. Це потрібно щоб осіли частинки кави.