Зелена необсмаженна кава.
Обсмаження зеленої кави вдома
Все більше українців знайомиться з культурою свіжого обсмажування кави. Адже найсмачніша кава – це свіжообсмажена кава. Обсмажити каву можна за допомогою домашніх електроростерів, ростерів відкритого типу, сковороді, духовці. Так само з'являються багато сучасних і портативних приладів для обжарювання кави вдома. Така швидко зростаюча популярність обжарювання кави вдома пояснюється тим що при домашньому обсмажуванні з'являється можливість самому контролювати весь процес. Можна вибрати улюблені сорти кави з усього світу, самому регулювати час обсмажування, встановлювати свої стандарти ступенів обжарювання. Самому вирішувати, яке обсмажування світле, середнє або темне.
Про один із способів обжарювання кави вдома ви можете почитати на нашому сайті Обжарювання кави на сковороді
Користь зеленого кава
Зелена кава містить безліч корисних вітамінів і кислот. Найважливіші: мінеральні солі, білки, хлорогенові кислоти, моносахариди, антиоксиданти, амінокислоти (їх у складі кави більше 20) зольні елементи і багато інших речовин, які сприятливо впливають на організм. На жаль, після обжарювання зелена кава втрачає багато своїх корисних речовин, хоча під впливом температури виділяються нові з'єднання і масла, які і дарують кави такий звичний для нас аромат. Сама по собі приготовлена зелена кава на смак мало чим нагадує знайомий нам смак – це більше схоже на суміш свіжої трави і зеленого чаю. Тим не менше цей напій дуже корисний
Склад зеленої кави
Зелені зерна кави складаються більш ніж з 1000 компонентів. Завдяки дослідженням учених було знайде близько 30 різних кислот. Найбільш значущі серед них - лінолева (54%), олеїнова (8%), пальмітинова (27%), ліноленова (3%), стеаринова (6%) і арахідонова (3%).
Але, напевно, найбільш важливий компонент у каві - це алкалоїд кофеїн. І хоча в каві є і інші алкалоїди, але їх вміст дуже незначний. Кофеїн міститься в зелених зернах, так і в обсмажених тому підбадьорливий ефект буде в обох варіантах.
Рекомендації щодо вживання зеленої кави.
Користь зеленої кави вже не раз було доведено великою кількістю досліджень, вчені досі відкривають все нові і нові його властивості. Найпопулярнішим з яких на даній момент сміливо можна вважати ефективність хлорогенової кислоти в боротьбі із зайвою вагою. Зелена кава користується дуже високої популярності саме серед людей, які ведуть здоровий і активний спосіб життя і стежать за своїм раціоном. Зелений кава контролює баланс цукру у крові та сприяє нормальної роботи печінки нормалізуючи в ній метаболічні процеси
Зелену кава рекомендовано вживати людям, які мають зайву вагу, регулярно вживають алкогольні напої, людям з високим вмістом заліза в крові ну і просто людям, які стежать за своїм раціоном.
Як приготувати зелену кава
Приготування зеленої кава практично нічим не відрізняється від приготування смаженої. ЇЇ можна приготувати всіма відомими способами: френч прес, турка, кемекс, кавоварка і т. д. Правда, не варто готувати зелену кава дуже складними способами, так як зелена кава не має тих прекрасних ноток смаку або п'янкого аромату як обсмажена. Тому достатньо буде френч преса, турки або просто залити окропом в чашці. Так само, якщо ви хочете вживати саме зелену кава не обов'язково брати дорогі сорти кави, так як смак у всієї зеленої кави дуже схожий (на відміну від обсмаженого) тому не варто переплачувати.
Чим змолоти зелена кава
При приготуванні зеленої кава багато стикаються з проблемою помелу, так як зелені зерна куди твердіше обсмажених. Можна звичайно використовувати звичайну кавомолку, але якщо кавомолка недорога, то швидше за все на довго її не вистачить, дорога ж цілком може з цим впоратися, але рано чи пізно леза все одно затупляться. Деякі навіть вдаються до “помолу” з допомогою молотка. Найоптимальніший спосіб помелу необсмажених зерен - помел ручною кавомолкою (так званий млин). Ну або просто купити вже мелений або подрібнений кави.
Зерна робусти набагато м'якіше зерен арабіки, тому і молоти їх набагато простіше, справляються більшість звичайних кавомолок.
Добавки в зелену каву
Для поліпшення смаку в напій можна додати імбир, корицю, лимон, кардамон, мед або будь-які інші спеції за бажанням. Такий напій прийнято пити без цукру.