Наскільки TDS метр важливий для приготування кави
Смак готової кави залежить від багатьох чинників. Один із найважливіших чинників — це якість води, саме цей чинник найчастіше ігнорують. І якщо такі її показники, як прозорість і запах, можна визначити й візуально, то жорсткість води так просто дізнатися не вийде.
Жорсткість води — це ступінь її мінералізації, а TDS метр простий і доступний прилад для вимірювання цих показників.
Як TDS впливає на жорсткість води
TDS (total dissolved solids) — це загальна маса частинок або сухого залишку після випаровування рідини.
TDS метр вимірює загальний вміст солей у воді. Одиниці виміру: 1 мг на літр або PPM (parts per million), одна мільйонна частина (одна молекула домішки на мільйон молекул води). Ці величини однакові за значеннями та показують загальний ступінь мінералізації води. Чим більша цифра, тим жорсткіша вода. У дистильованої води TDS дорівнює нулю.
- Оптимальні показники для питної води від 75 до 250 мг/літр.
- Оптимальна для кави вважається вода із загальною мінералізацією від 100 до 150 мг/літр.
Принцип роботи TDS метра
Принцип роботи ґрунтується на вимірі електропровідності води. Сама собою вода діелектрик, тобто не проводить електричний струм. Але за наявності в ній домішок солей і мінералів вона набуває цієї властивості. Причому Чим вища концентрація розчину, тим краща електропровідність.
Сам прилад за зовнішнім виглядом схожий на електронний термометр — пластиковий корпус із дисплеєм, тільки замість наконечника — два електроди.
Використання TDS-метра
Щоб виміряти загальний вміст солей у воді, прилад занурюють у рідину та вмикають. Навколо електродів виникає електричне поле та TDS-метр вимірює показники електропровідності води. На підставі цих даних він за лічені секунди визначає кількість домішок на 1 літр води та видає результат на екран.
Як загальна мінералізація води впливає на смак кави
У процесі приготування кава віддає воді від 18 до 22% своєї маси. Цей процес називається екстракцією, і він безпосередньо залежить від загальної мінералізації води.
Вода з крана для приготування кави
Водопровідна вода дуже рідко потрапляє в межі допустимих показників для кави. частіше в неї зашкалює жорсткість і показник TDS вище ніж 300 мг/літр.
Водопровідна вода з крана надто жорстка і заважатиме екстракції кави, тому що через велику кількість розчинених у ній солей не зможе розчинити потрібну кількість частинок кави. У результаті готовий напій буде з плоским, ненасиченим смаком. Крім того, під час використання такої води зростає ризик поломки обладнання через накип.
Чи означає це, що максимально м'яка вода з нульовим значенням ідеально підійде для кави? У занадто м'якій воді ми матимемо надлишок розчинених кавових частинок, що теж негативно впливає на смак готового напою. Він буде перенасиченим і кислим.
Як використовувати дані TDS-метра під час приготування кави
TDS-метр не покаже, які солі та мінерали є у воді, а тільки дасть інформацію про їхню концентрацію.
Якщо прилад видає цифри від 75 до 250 мг/літр, то на цій воді цілком можна спробувати приготувати каву.
У зв'язку з цим, щоб контролювати якість води, зазвичай встановлюють професійні системи очищення зворотного осмосу. У них вода очищається до стану дистиляту, а потім мінералізується до потрібних параметрів.
Оптимальний показник жорсткості води, у межах 100-150 ppm (мг/л)
І тут TDS-метр допомагає відстежувати якісні показники фільтрації води та точно визначати час заміни фільтра.
TDS-метр буде корисний під час вибору води для приготування кави, тому що з його допомогою можна оцінити жорсткість води та перевірити якість фільтрації.