Набір для приготування матчі
Із чого складається правильний набір для приготування матчі?
Що таке чай матча?
Матча це Японський зелений чай (іноді можна зустріти назву маття) відноситься до церемоніальних видів чаю і являє собою дрібну пудру із спеціального чайного листа. Молоде листя, що виросло в тіні, обробляють парой, сушать і отримують тенча.
Тенча це сировина, з якої надалі робиться сам чай матча. Це добірне чайне листя без прожилок. Далі витримують в ємностях кілька місяців і потім перетирають їх в пудру.
Подрібнюють матчу спеціальними гранітними жорнами. Це досить складний та витратний процес.
Потім пудру фасують у вакуумні пакети та поміщають у холодильник. У такому вигляді чай матча може зберігатися досить довго, але після відкриття рекомендовано випити його швидко, максимум 2 місяці. Так як відкритий чай швидко окислюється і починає швидко втрачає всі корисні властивості.
Користь чаю матча
Чай матча, що виріс у тіні, накопичує в собі велику кількість амінокислот і антиоксидантів. Способи приготування чаю матча мають на увазі, що вживаємо весь напій разом із м'якоттю.
Чай Матча перевершує класичний зелений чай у рази за своїми корисними властивостями. Одна порція чаю Матча за вмістом вітамінів дорівнює 10 чашкам звичайного зеленого чаю. У ньому міститься майже 300 мг білка, так само він багатий на вітаміни А/B1/B2/B6/C/P. У чаї матча є кальцій, фтор, магній, цинк, залізо та йод. Всі ці корисні речовини зберігаються завдяки спеціальній обробці та технології. Матча є одним із найкорисніших напоїв у світі. У ньому міститься велика кількість антиоксидантів та поживних речовин.
Чай Matcha – це напій, повний вітамінів, мінералів та мікроелементів для чудового самопочуття. За обсягом нутрієнтів одна порція чаю матчу дорівнює десяти чашкам якісного зеленого листового чаю. Матча – це лідер серед продуктів із антиоксидантними властивостями.
Культура вживання чаю матчу – це культура максимальної уваги до всіх деталей процесу. Поринаючи в неї, Ви починаєте розуміти, що кожна деталь має значення. Якість самого чаю матча, якість води, температура, спосіб приготування, який часин ви використовуєте, інтенсивність збивання і навіть швидкість з якою ви п'єте чай. А особливо посуд, в якому ви готуєте чай
Як вибрати керамічний тяван для матчі?
На що слід звернути увагу при виборі Тявану
Тяван це не просто керамічна миска. Теоретично ви можете приготувати чай і у звичайній мисці, використовуючи електричний капучинатор, а потім все це перелити у улюблену чашку для кави. Але від особливої атмосфери самої церемонії не залишиться і сліду. Адже культура споживання чаю матча – це не лише смак самого чаю, а й важливість самого процесу.
Тяван з гладкою глянцевою внутрішньою частиною буде більш практичний, ніж шорсткий, хоча в чайній культурі часто використовують і такі. Під час самого процесу приготування чаю бамбуковий вінчик Часен повинен плавно ковзати по стінах Чаші. Щоб ці рухи були плавними, важливо, щоб на внутрішній частині не було ніяких опуклостей, а грубі стінки скоротять термін експлуатації бамбукового вінчика. А через пошкоджений Часен частки бамбукових ворсинок можуть потрапити в чай. Це не стосується зовнішньої частини Тявана. Зовнішня частина має більш естетичний характер. Шорстка зовнішня поверхня буде навіть плюсом, так як Тяван буде зручно тримати в руці, і він не вислизатиме.
Дно Тявана має бути досить широким. Щоб уникнути гойдання чаші під час збивання чаю, Чаша має бути стійкою.
Тявани бувають різних розмірів – найоптимальніший варіант 9 – 14 см у діаметрі, а висота 6 – 12 см. При такому розмірі вам буде комфортно готувати чай та користуватися вінчиком. А правильна висота дозволить уникнути виплескування матчі під час приготування. Звичайно, ці розміри мають більш рекомендаційний характер, головним фактором при виборі має бути зручність саме для Вас
Яким має бути Часен? Бамбуковий вінчик для матчі
Бамбуковий вінчик основний предмет у приготуванні чаю матча. Без правильно вінчика, церемонія приготування японського чаю буде неповноцінною.
Найчастіше використовую класичні бамбукові вінчики (Часен), але іноді замість нього беруть електричні капучінатори. За допомогою електричного можна збити матчу в густу піну за короткий час. Такий варіант вважають за краще використовувати люди, у яких не так багато часу на сам процес. Приготувати матчу з його поміччю можна, хоч це й не зовсім правильно, бо втрачається сам сенс церемонії.
Справжні любителі чаю матча, яким важливий не лише смак, а й процес приготування, використовують бамбуковий вінчик Часен. Такий вінчик виготовляють вручну із цільного шматка бамбука. При виготовленні часена можуть використовувати сушений або обпалений бамбук, що впливає на кінцевий колір вінчика (світлий або темний). Вінчики можуть відрізнятися довжиною, формою, товщиною, формою ручки та кількістю зубців. Кількість ворсинок може варіюватися від 16 до 200. Найпопулярніший і практичніший віночок приблизно на 76 зубців
Як обрати вінчик для матчі Часен
При виборі вінчика потрібно враховувати легкий або міцний чай ви готуватимете. Для кожного варіанта є своя техніка.
Для заварювання чаю матча Усуча використовують Часен з великою кількістю зубців від 64 шт. Вони більш ретельно збивають чай і перетворюють його на ніжну піну.
Для приготування традиційного чаю матча Коїча використовують грубіший Часен з меншою кількістю ворсинок, до 64 шт.
Керамічна підставка для бамбукового вінчика Кусенаоші
Керамічна підставка для вінчика Кусенаоші може суттєво продовжити термін експлуатації вінчика Часен. Вона зберігає правильну форму вінчика під час сушіння і суттєво продовжує термін життя
Навіщо потрібна підставка кусенаоши для зберігання він вінчика Часена
Вінчик для матчі Часен це витратний матеріал. При регулярному використанні зубці вінчика втрачають форму, гнуться і з часом просто починають відламуватись. Цей процес неминучий, але його можна максимально відкласти з допомогою керамічної підставки кусенаоші.
Не рекомендується зберігати вінчик у пластиковому футлярі, в якому вони продаються, він захищає вінчик під час транспортування, але для зберігання не підійде. Зберігання у такому закритому футлярі сприяє розвитку плісняви та подальшому гниттю ворсинок.
Після приготування чаю матча промийте віночок водою та поставте його на керамічну підставку до повного висихання. Рекомендуємо зберігати вінчик Часен у прохолодному, добре провітрюваному місці.
Ложка для чаю матчу Часаку
Часаку Chashaku це спеціальна бамбукова вигнута ложечка. Її використовують для дозування чаю Матча. Часен роблять вручну зі шматка бамбука. Така ложечка ідеально підходить для зручної роботи під час приготування.